درباره ما

لوگو صندوق امام حسین(ع) شهرستان کاشمر

صندوق قرض الحسنه امام حسین(ع) شهرستان کاشمر

در سال ۱۳۷۷ با همت و پیگیری های مرحوم حاج حسین ناظمی تعداد ۴۸ نفر از معتمدین، علما و بزرگان شهرستان کاشمر به عنوان هیئت موسس صندوق قرض الحسنه امام حسین(ع) گرد هم جمع شدند. پس از برگزاری این جلسه ۱۸ نفر از این بزرگواران به عنوان اعضای هیئت امنا و پس از تشکیل اولین جلسه رسمی هیات امنا، تعداد ۷ نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند. مراحل قانونی و ثبتی صندوق با پیگیری های آن مرحوم انجام و در مکان فعلی صندوق که در طبقه پایین پاساژ ناظمی قرار دارد در ۲۲ بهمن سال ۱۳۷۷ به نام اربابمان حضرت ابا عبداله الحسین نامگذاری و افتتاح گردید.
در حال حاضر 23 سال از افتتاح صندوق قرض الحسنه امام حسین(ع) می گذرد. در این مدت تعدادی از بزرگواران که نیت خیر و زحمات چندین ساله آنها در این صندوق پشتوانه معنوی ما می باشد از جمله آقایان حاج محمداسماعیل برادران خاکسار، حاج محمود ناظمی، حاج محمد عصمتی، حاج سید حسین حسینی مرحوم گردیده اند. در حال حاضر اعضای هیئت مدیره صندوق آقایان جواد نیشابوری، سیدحسین حسینی، حبیب اله اکبری، مهندس حسین گنجی، مهندس علی ناظمی، مهندس وحید وزان و حاج مرتضی ناظمی مشغول به فعالیت می باشند که حاج مرتضی ناظمی سمت مدیریت عامل را دارد.

زندگینامه مرحوم حاج حسین ناظمی بنیانگذار صندوق قرض الحسنه

سال 1302 هجری شمسی در یک خانواده مذهبی و دل داده اهل بیت (ع) کودکی دیده به جهان گشود که دست تقدیر الهی از همان ابتدا نود و دو سال عمر با برکت و توام با سختی‌ها و دشواری های بسیار را برایش رقم زده بود. نامش را حسین گذاردند.
شاید آن زمان هیچکس نمی دانست که این تنها نامی است که برازنده اوست چرا که او بدون شک نظر کرده آقا اباعبد الله الحسین (ع) بود.
“متن برگرفته از مستند ناظم مدرسه عشق به نویسندگی و کارگردانی سید علی موسوی نژاد مدیر موسسه سینمایی تصویر روشن کاشمر”
ایشان فعالیتهای بسیاری برای مردم و با مردم انجام دادند: در پشتیبانی از جنگ و جمع آوری کمک‌های مردمی برای رزمندگان گرفته تا معماری و ساخت حسینیه و گود باستانی، مسجد و حوزه، مداحی اهل بیت، ورزشکار و باستانی کار حرفه ای، راه اندازی صندوق مطرح قرض الحسنه امام حسین علیه السلام کاشمر و …
او مرد مبارزه بود و البته خستگی ناپذیر

برشی از مستند مرحوم ناظمی